مهرداد محمدی

توسعه دهنده وب

طراح و برنامه نویس سایت

فریلنسر

ورزشکار

عاشق فیلم و سریال

گیمر

مهرداد محمدی

توسعه دهنده وب

طراح و برنامه نویس سایت

فریلنسر

ورزشکار

عاشق فیلم و سریال

گیمر

مطالب وبلاگ

رابطه دوستانه در تیپ شخصیت INFJ

رابطه دوستانه در تیپ شخصیت INFJ

بیشتری کاری که می توان برای یک دوست انجام داد دوست بودن با آن است.

هنری دیوید ثورو

یک قالب توصیفی که برای تیپ شخصیتی INFJ بیان می شود، میل آنها برای اعتماد و خلوص و صمیمیت است چه در عملکردشان، روابط عاشقانه و عاطفی و چه در روابط دوستانه شان.

از این افراد بسیار بعید است که وارد یک رابطه دوستانه پیش آمده شوند.

آنها از شرایطی مانند دورهمی اجتماعی همکاران محیط کار و یا هم صحبت شدن با نانوای محل دوری می کنند، زمانی که بیشتری چیزی که با یک شخص به اشتراک میگذارند یک ارتباط ساده است.

حمایتگرها دنبال اشخاصی هستند که حس شور و اشتیاق، دلسوزی و مهربانی، علایق و اعتقادات شبیه به خودشان را داشته باشند.

این افراد با شخصی رابطه دوستانه برقرار می کنند که بتوانند مباحث فلسفی و موضوعات معناداری را مورد بحث و صحبت بگذارند.

بسیار محافظه کار و محرمانه و تیز بین

در ابتدای یک رابطه دوستانه بسیار دشوار است این اشخاص را به صورت دقیق شناخت چرا که بسیار افراد محافظه کاری هستند.

این تیپ شخصیتی به راحتی اعتقادات و افکار و احساسات خود را به اشتراک نمی گذارند مگر اینکه احساس راحتی با افراد نزدیک کنند و حس اعتمادی را از گروه نزدیکشان بگیرند.

به دلایل ذکر شده شناختن افراد با تیپ شخصیتی INFJ به عنوان دوست کمی زمان و صبر نیاز دارد تا آنها شما را کامل بشناسند.

در این میان، حمایتگرها بصیرت بالایی دارند و می توانند به راحتی آن روی چهره افراد را ببینند.

امکان سریع و آسان تشخیص و تفسیر مقصود دیگران برای آنها وجود دارد به همین خاطر کسانی که از نظرشان ناسازگار باشد را، کنار می زنند.

در روابط دوستانه، تیپ شخصیتی حمایتگر به دنبال یک همزاد روحی یا Soulmate هستند، شخصی که بسیاری از وجوه اعتقادی، دلسوزی، مهربانی و تصورات را با آنها به صورت یکسان داشته باشند.

افراد تیپ شخصیتی حمایتگر معمولا ایده آل گرا هستند و به همین دلیل دنبال یک رابطه دوستی با سازگاری کامل می گردند. در این بین شخصی را انتخاب می کنند که امکان رشد و ترقی در کنار آنها وجود داشته باشد.

افراد با تیپ شخصیتی INFJ باید حواسشان باشد که یکی از کمیاب ترین گروه های شخصیتی به حساب می آیند. حتی اگر امکان پیدا کردن شخصی با سازگاری هم وجود داشته باشد اینکه در همه جنبه ها و علایق اکثر موارد را مشابه داشته باشند شانس بسیار کمی دارد.

این افراد باید یاد بگیرند که کمی با دیگران بیشتر سازگاری کنند و بدانند که ارتقای شخصی و عمقی که به دنبال آن هستند برای بسیاری دیگر از تیپ های شخصیتی دشوار و خسته کننده است.

در غیر این صورت خود را در موقعیتی پیدا می کنند که دوستی های سالم را رها کرده و به دنبال یک رابطه دوستانه خیالی، ایده آل با سازگاری بالا بگردند.

در نهایت یکی میشید مثل من که بدون دوست و شریک زندگی میکنه ????

مانند پیدا کردن یک مروارید در وسط دریا

حمایتگرها امکان ارائه کامل و دقیق خودشان را دارند. این صفات و خصوصیات می تواند به مورد توجه قرار گرفتن (ناخواسته) و محبوبیت آنها تبدیل شود.

ایده آل گری مشخص و معین طبیعی این افراد باعث جلب توجه و تاثیر زیادی میشود.

با این وجود شخصیت حمایتگر به دنبال تصاحب قدرت نیست و از جمله اشخاصی که به دنبال رسیدن به قدرت هستند به حساب نمی آید.

این افراد خود را در موقعیتی پیدا می کنند که بیشتر از آنچه برایش مهم باشد به سمت آنها می آیند که این مسئله باعث می شود شخصی که امکان اعتماد کردن و نزدیکی برایشان وجود داشته باشد سخت تر پیدا شود.

به واقع باید گفت برای اینکه یک دوست صمیمی برای این گروه شخصیتی باشید باید قابل اعتماد بوده و دورویی و دروغ در ذات شما نباشد

اگر توانستید با چنین شخصی دوست صمیمی شوید مطمئن باشید که با شخصی وفادار و حمایتگر و پشتیبان دوست هستید. این افراد شما را به ارتقای شخصی، کسب تجربیات کاربردی و مفید با گرمی و شوق و حس اهمیت بالا دعوت کرده و پیشتیانی می کنند.

با افزایش حس اعتماد این افراد به یک دوست، اشتراک گذاری افکار درونی را در آنها بیشتر مشاهده می شود. اگر این افکار بین دو دوست مشترک باشد باعث ایجاد یک رابطه دوستانه جاودانه و همیشگی خواهد شد.

این افراد نیازی به توجه روزانه از سمت یک دوست ندارند بلکه برای آنها کیفیت دوستی بسیار مهم تر است. طی سال ها شاید بتوانند تنها چند دوست صمیمی را در کنار خود داشته باشند که براساس فهم متقابل تشکیل شده است.

ادامه : شغل مناسب برای تیپ شخصیتی INFJ

برچسب ها:
۴ دیدگاه
درج دیدگاه